Statek w porcie jest bezpieczny, ale nie po to buduje się statki.

Dzień Babci

Babcie różne bywają,
lecz zawsze bardzo nas kochają. 
Każda z nich jest słodka, piękna
I pamięta o swoich wnuczętach.

Babcia to niezwykła osoba, które często w znacznym stopniu kształtuje swoje wnuki. Wspomnienia budowane razem z nią towarzyszą nam w późniejszej wędrówce przez życia, nawet wtedy, a może szczególnie wtedy, gdy jej zabraknie. Dlatego tak ważne jest, aby doceniać każdy dzień z nią spędzony. Z okazji święta wszystkich babć warto przypomnieć jej, jak wiele dla nas znaczy.

W każdym kraju te dni wyglądają nieco inaczej. Szacunek do przodków, a zwłaszcza dla babci był obecny w każdej znanej nam cywilizacji. Obecne święto, to znaczy data 21 stycznia, jest dosyć młodym pomysłem. Pomysł stworzenia tego święta narodził się w Polsce w tygodniku „Kobieta i Życie” w 1964 roku, a jego datę zawdzięczamy Mieczysławie Ćwiklińskiej – znanej postaci kina i teatru. Właśnie tego dnia, sędziwa już aktorka miała wystąpić w Poznaniu. Redakcja „Ekspresu Poznańskiego” wręczyła jej tort oraz kwiaty, ustanawiając tym samym nowe święto — Dzień Babci. Całe wydarzenie miało nieco przypadkowy charakter, ale zostało przyjęte z aplauzem wśród polskiego społeczeństwa.

Moja ukochana babcia Sofia. To że jej nie ma fizycznie, powiedzmy nie najlepiej, lecz pamięć o niej jest nie tylko w mym sercu. Mnóstwa wspomnień z dzieciństwa jest związane z moją babcią.

Babcia Hania. Wnuki jedne są duże drugie małe. Ciekawe które dziś pierwsze złoży życzenia swojej babci, która tak bardzo kocha wszystkie swoje wnuczeta.


Opublikowano

w

przez

Tagi:

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *