Statek w porcie jest bezpieczny, ale nie po to buduje się statki.

Bernard

Bernard Pietraga urodzony w 1994 roku, jest malarzem sztuki współczesnej znanym z akrylowych prac abstrakcyjnych oraz szklanych instalacji. Absolwent APS w Warszawie. Zyskał uznanie w środowisku artystycznym poprzez wystawy i konkursy międzynarodowe. Był finalistą konkursu Global Art Awards w 2018 roku, który odbył się w Dubaju. Wystawiał swe prace między innymi w New York Art Center w TriBeCa.

Od początku zafascynowany matematyczną formą w sztuce. „Malarstwo transcendentalne” to uznanie faktu, że geometria – podstawa koloru – jest istotą pracy. Monumenty i ograniczone minimalne kształty oddające ludzką naturę to akcenty twórcze, z których jest znany. Głównym celem artysty jest przekazanie piękna życia, czyni to w oryginalny i prowokujący do myślenia sposób.

Jego sztuka wykracza poza estetyczne uznanie i ma na celu zaangażowanie widzów na głębszym poziomie, czasami odnosi się to tematyki religii abrachamowych. Kontemplacyjne i filozoficzne podejście jest punktem centralnym twórczości Bernarda Pietragi.

SEA II, 2023